VELIKONOČNÍ DÍLNA V MATEŘSKÉ ŠKOLE PACEŘICE

přidáno: 8. 2. 2011 3:48, autor: Obec Paceřice   [ aktualizováno 8. 2. 2011 4:05 ]
Původně přidáno 3.5.2006, autor: Administrátor
 
Jaro je tady a s ním přichází všechno to pěkné, milé a příjemné – hřejivé sluneční paprsky, probouzející se příroda, barevný svět kolem nás.
Spolu s jarem přišly i svátky jara Velikonoce.
Malování sněženek a bledulí vystřídaly velikonoční motivy. Celou Mateřskou školu Paceřice ozdobily výrobky dětí – velikonoční slepičky, zajíčci, barevné papírové řetězy, malované květináčky se zasetým obilím.
„Proutek se ohýbá, slepička kokrhá,..“   „Hody, hody, doprovody..“ – těmito a dalšími koledami jsme s dětmi přivítaly ve středu 12.4.2006 maminky v mateřské škole na „Velikonoční dílně“. Pro společnou tvorbu dětí a maminek jsme připravily na šesti stolech materiály k velikonoční práci.
Maminky spolu s dětmi barvily vajíčka, vyzkoušely si netradiční ubrouskovou techniku, voskovou batiku, polepování vajíček. Nechyběla ani nabídka výroby papírových velikonočních přáníček, slepiček, zajíčků, vyškrabávání vzorů do papírových vajíček potřených tuší. Nezapomnělo se ani na zdobení perníčků, které pro „Velikonoční dílnu“ upekla paní Bretšnajdrová.
Maminky a děti si vyzkoušely svoji zručnost a zapojily fantazii.
Velikonoční atmosféru provoněl přinesený velikonoční věnec, který upekla paní Bobková.
Po celou dobu „Velikonoční dílny“ panovala dobrá nálada a chuť do tvořivé práce.
Deset maminek a dvanáct dětí si po dvouhodinové práci odnášely nejenom hezké velikonoční výrobky, ale i upomínkový list na dnešní den.
Jsme rády, že se „Velikonoční dílna“ vydařila a děti i maminky, které mohly přijít, byly
spokojené.
Těšíme se na další tvořivé setkání. Příště to bude „Vánoční dílna“.
Marcela Křivancová   a    Ivana Nožičková.
 
Ukázka z FOTOGALERIE ( zobrazit celou fotogalerii )