Podvečerní hudební posezení

přidáno: 15. 3. 2011 1:13, autor: Obec Paceřice   [ aktualizováno 15. 3. 2011 1:20 ]
Původně přidáno 4.2.2001, autor Jan Pavelka
 
V sobotu 3.2.2007 pořádalo Občanské sdružení Slety a Rozlety v klubovně hasičské zbrojnice první komorní koncert. Musím se přiznat, že jsem si zpočátku nedovedl představit uspořádat koncert v těchto prostorách. Ale nakonec jsem byl mile překvapen. Chyběly totiž tady i někdy rozdělující prostory hlediště a jeviště a proto celý koncert se nesl ve velice příjemné, rodinné a milé atmosféře.

Je samozřejmé, že tu správnou atmosféru vytvořili protagonisté koncertu pan Jan Basista Novotný a pan Vilém Valkoun. Myslím, že je nyní nutné něco napsat o těchto dvou umělcích. Pan Jan Basista Novotný je členem orchestru opery Divadla F.X.Šaldy v Liberci a uměleckým vedoucím Basistovy dobré společnosti. Vedle svého hlavního nástroje, kterým je kontrabas, se věnuje i autentické interpretaci barokní hudby na různé druhy zobcových fléten. Pan Vilém Valkoun studoval klavír na konzervatoři v Pardubicích a na AMU v Praze. Nyní vyučuje na Katedře primárního vzdělávání Technické univerzity v Liberci.

            A jaký byl program koncertu? Hrála se hudba Josefa Myslivečka, Girolamo Frescobaldiho, Wolfganga Amadea Mozarta, Francesco Barsantiho a Georga Friedricha Händla. Hráli: Jan Basista Novotný – zobcové flétny, Vilém Valkoun – sólový klavír, doprovodné cembalo.  

            A tak si myslím, že na závěr mohu poděkovat (soudě podle potlesku i za těch  čtyřicet posluchačů)  za hezké sobotní odpoledne se silným uměleckým zážitkem a těšit se na další koncert.
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

PS.

Možná, že pro mnohé naše občany je pan Valkoun neznámý, protože se do naší obce s rodinou nastěhoval teprve vloni v létě ale i když žije v Paceřicích teprve krátkou dobu, stačil se aktivně a nezištně zapojit do práce pro obec. Myslím, že panu Valkounovi musíme poděkovat za to, že do našich stojatých a někdy stereotypních vod vnáší něco nového. Poděkování patří i všem, kteří pomáhali s organizací koncertu.

Comments