Výlukový jízdní řád 1. 7. - 6. 9. 2015

přidáno: 1. 7. 2015 6:24, autor: Obec Paceřice

Dovoluji si informovat o zavedení výlukového jízdního řádu na autobusové lince 540 340 Liberec – Hodkovice nad Mohelkou – Turnov z důvodu úplné uzavírky silnice III/03527 v obci Žďárek od středy 1.7.2015 do 6.9.2015* (termín povolený Dopravním úřadem, bude však snaha umožnit provoz již od začátku září.)

Dopravně-technologická opatření:

-          ve směru z Hodkovic většina spojů pojede po rychlostní komunikaci I/35 a tím vynechá zastávky Hodkovice n.Moh.,Jílové; Žďárek,obec; Žďárek,Hvězda a Paceřice,Rohanka. Dopolední spoje č. 7, 9 a 11 pojedou po objízdné trase přes Frýdštejn a Odolenovice, tím bude zachována obsluha zastávek Hodkovice n.Moh.,Jílové; Žďárek,Hvězda* a Paceřice, Rohanka. *Tyto tři spoje zastaví na dočasném stání zastávky Žďárek,Hvězda před křižovatkou ve směru od Odolenovic (v časech 7:59, 10:19 a 12:19).

-          v opačném směru od Turnova do Hodkovic všechny spoje pojedou ze zastávky Žďárek,Hvězda po rychlostní komunikaci I/35 do Hodkovic n.Moh, vynechány budou zastávky Žďárek,obec a Hodkovice n.Moh.,Jílové.

-          první ranní spoj č.1 do Turnova bude vyjíždět již z Jílového (odjezd v 5:02), odkud pojede přes Hodkovice, kde bude zároveň přípoj pro cestující do Liberce.

-          odpolední spoj č.22 (pravidelně vedený jen v úseku Turnov – Hodkovice) bude prodloužen do Jílového (pojede pouze v případě, že jím budou chtít cestovat nějací cestující), přičemž v Hodkovicích vyčká na přípoj od Liberce.

Tarifní opatření pro cestující ze Žďárku do Turnova:

-          cestující, který se odbavuje prostřednictvím karty OPUSCARD, a který bude chtít jet ze Žďárku (zast. Hvězda) do Turnova, může po dobu uzavírky cestovat přes Hodkovice a zde přestoupit na protisměrný přípoj do Turnova bez doplácení rozdílu jízdného. Tzn. v prvním autobuse se odbaví na relaci Žďárek (zóna 3013) – Turnov (zóna 3001), ve druhém autobuse pak pouze přiloží kartu ke strojku jako při standardním přestupu.

-          cestující, který se odbavuje za hotové na papírovou jízdenku, musí zaplatit za obě cesty, tzn. jak ze Žďárku do Hodkovic, tak i z Hodkovic do Turnova.

Více informací na www.idos.cz, www.iidol.cz a na tel: 774 485 021

Příloha: Jízdní řád

Ċ
Obec Paceřice,
1. 7. 2015 6:24
Comments